Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Стеблівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04350151) був реорганізований і увійшов до складу Хустської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

«Салдобоський таниць»

Звичаї народу - це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому. Звичаї - це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах. Звичаї - це ті найміцніші елементи, що об`єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

В усіх народів світу існує повір`я, що той хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку та пристановища, бо він загублений для свого народу. Цю мудрість добре розуміють стеблівчани, бо завжди з повагою ставляться до звичаїв та обрядів своїх предків.

Вже стільки добрих справ на їх рахунку. Ми розповідали читачам про часткове відновлення власними силами архітектурної памятки –деревяного шедевру «мармароської готики» -- церкви Різдва Богородиці (1643 р.), яку майже вщент зруйнувала пожежа в 1994 р. Ми розповідали і про цікаве старовинне дійство «Таниць», подібного якому не зустічаємо в жодному селі на Хустщині та, можливо, і за її межами.

Скільки років цьому звичаю сказати точно не знаємо.Він видозмінювавсяся, доповнювався. Але, на жаль, щороку починав втрачати свою насиченість і колорит, і тільки чітко встановлений порядок його організації (за звичаєм, «таниць» організовують сільські парубки, які минулого року демобілізувалися з армії) допомагав не втратити назовсім.

То ж минулого року з ініціативи Стеблівського сільського голови Лукача Василя Михайловича цей звичай переріс у Фольклорний фестиваль « Салдобоський таниць». Ото ж і цього року, за традицією, 20 січня в день Івана Хрестителя фестиваль вже вдруге зібрав односельчан та гостей. Свято було захоплюючим та яскравим.Щирим словом та давнім народним танцем свято розпочав сільський голова. Десятки повітряних кульок пустили в небо найменші учасники свята та стеблівська молодь. Ведучий Іван Пилипець невтомно рожважав публіку оригінальними жартами. Порадували гостей свята своїми виступами колективи художньої самодіяльності «Пролісок»( кер. І. Колроль с. Стеблівка), троїсті музики СБК с. Стеблівки (кер. В.Цугорка) разом з колективом працівників дитячого садочку, «Крайниківчанка» (кер.Ю.Густей с.Крайниково), троїсті музики районного будинку культури (кер.О.О.Анишинець), «Бокораш» (кер.М. Берец с. Сокирниця), «Свіжа копійка» (кер. С. Петрицький с. Горінчево), троїсті музики «Черемшина» (с.Вільхівці Тячівського району).

Танцювальна секція Стеблівської ДШМ розважила гостей народним танцем. Приємно вразили своїми віршами про Стеблівку В.Гайович, В.Орос, учениця 10 кл.Тетяна Лукач (автор Ю.Баняс). Вітали та радували гостей і учні Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст., одягнені в давній народний одяг, даруючи на згадку символічні емблемки т а позитивні емоції.

Усі художні колективи були нагороджені Дипломами ІІ Фольклорного фестивалю «Салдобоський таниць».

Ще більше задоволення отримали учасники свята від участі у «Бавці» (розіграші лотереї). Призи радо представили сільські виробники та підприємці. Були розіграні вівця, коза, ковані вироби, картини, вироби з дерева, буйволине молоко, бринза, корма для тварин, горілчано-винні вироби, сувеніри, відпочинок у сауні та ін.

Довершив задоволення від святкової частини неймовірно красивий феєрверк. Танці та гуляння продовжувалися допізна. Отримані враження Стеблівка запам’ятає надовго.

Хочеться висловити особливо щиру подяку від усіх вдячних стеблівчан сільському голові Лукачу Василю Михайловичу. Велика подяка Громадській організації «Салдобош & cо.», спонсорам та меценатам, сільським та районним депутатам і всім, хто допомагав та підтримував.

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них - світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі.

Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок і мусимо зберегти його та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять нашого народу.

 

В.Ю.ЧЕПКА
вчитель історії Стеблівської ЗОШ І-ІІІ ст
.

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *